זוגיות ונחירות


הפרעות שינה

בואו נודה באמת, נחירות וזוגיות לא הולכים ביחד. למעשה, זוגות רבים שבהם אחד מבני הזוג נוחר נעזרים בכדורי שינה ומצליחים להירדם רק בחדרי שינה נפרדים, במיוחד כאשר בת או בן הזוג "הרועשים" מסרבים לטפל בבעיה. ניתן להבין את מורת רוחם.
סקרים בתחום הנחירות מצביעים על שיפור בריאותי ומנטאלי בקרב בני הזוג, לאחר שהנוחרים אכן טיפלו בנחירותיהם בהצלחה.

בעולם ישנם יותר נוחרים מנוחרות. 20% מהגברים בשנות השלושים בחייהם נוחרים ביחס ל 5% מהנשים בטווח גילאים זהה. שכיחות הנחירות אומנם גבוהה בקרב הגברים, אך מתאזנת כאשר נשים בנות 50 ויותר סובלות אף הן מקשיי נשימה בשנתן. רבים מהגברים הנוחרים טוענים, כי נשותיהם מתלוננות בבוקר על נחירותיהם רק כי הן בעלות "שינה קלה" ואינם מייחסים את הבעיה לנחירותיהם הרמות. זו אחת הדרכים להתכחש לבעיה ולהימנע מטיפול, אך המציאות מכה על פניהם. סקר בבריטניה מגלה כי הנחירות לא רק פוגעות בשינה, הן אף פוגמות ביחסי המין וגורמות לשיעור גירושין גבוה יותר.

אבחון וטיפול בנחירות והפרעות שינה

טיפול בנחירות ובהפרעות שינה הנגרמות בשל נחירות רמות אינו מוכר לכולם. זוגות רבים אשר רוצים להפסיק אחת ולתמיד את המטרד הרועש, אינם יודעים לאן לפנות ולמי - לרופא אף אוזן גרון או שמא למעבדת שינה? וכן אינם יודעים לרוב מה עושים נגד נחירות?
כדי להימנע מזוגיות "רועשת" בחנו את עצמכם: האם שנתכם קלה? האם אתם מרגישים עייפות במהלך היום? האם יש לכם סימנים כחולים בצד הגוף הדומים לצורת המרפק של בן/בת הזוג? האם חלה ירידה משמעותית במינון יחסי המין שלכם? האם כל מה שאתם רוצים זה פשוט לישון בשקט?

במרפאת המומחים של ד"ר סנור נסייע לכם לקיים זוגיות שקטה הרבה יותר. כל שעליכם לעשות הוא לבחור לפנות אלינו.

דר' סנור
רופא שיניים המטפל בנחירות ודום נשימה בשינה
03-9514014     050-7828227